Hírek
A riasztást követő kiérkezéskor meg kell győződni arról, hogy az épületen alkalmaznak-e napelemes rendszereket. Ha igen, akkor a rendszer tűzeseti lekapcsolása hol és hogyan lehetséges. Szerencsére ezt a jogszabályok és műszaki irányelvek előírják a használóknak, így ezekre lehet a felderítés és az intézkedés során támaszkodni.
Tűzoltóként, vagy tűzoltás iránt érdeklőként is érdemes ellátogatni az ausztriai Oberwartban megrendezett Signal 112 kiállításra – a kiállítás rangját mutatja, hogy tavaly ötezer látogatót regisztráltak. Idén március 7–9. között zajlik a mustra – érdemes felkészülni, és megismerkedni a programmal.
Huszonnegyedik alkalommal hirdeti meg a Dr. Balogh Imre Emlékpályázatot a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A pályamunkákat 2024. május 15-ig lehet benyújtani.
Az épületszerkezetbe integrált fotovoltaikus rendszerek tűzkockázatára nem csak a tetőn, hanem az épületek homlokzatán és számtalan más helyen és formában fel kell készülni. Ez még a tetőkhöz képest is új terület nálunk, de a külföldi tapasztalatokból érdemes meríteni.
A viharkárok a napelemes rendszerek kárstatisztikájában külföldi adatok alapján 20% körüli értékkel szerepelnek. A károk felszámolásában résztvevő tűzoltók azzal szembesülnek, hogy a napelemmodulokat és azok rögzítési rendszereit érinti különösen vihar. Mi a teendő károsodás esetén? Hogyan és hol lehet beavatkozni?
A tavalyi tűzesetek csupán 0,2%-ában volt füstérzékelő. A statisztikák rámutatnak: a Magyar Tűzoltó Szövetség tavaly végetért, füstérzékelőket népszerűsítő ismeretterjesztő kampánya időszerű volt, de bőven akad még tennivaló.
Dobson Tibor tű. vőrgy. felhívását tesszük közzé az előrejelzett hideg időjárás kapcsán.
Napelemes rendszert érintő tűz esetén a biztonságos beavatkozás feltétele a rendszerek ún. AC- és DC-oldali lekapcsolása. Milyen módok vannak erre? Mit érdemes tudni az ilyen rendszerekről? Újabb RSS-bejegyzésünk következik.