Pályázható defibrillátort mutatnak be Balatonföldváron, a Tűzoltó Szakmai Napon 2023. augusztus. 21. 08:22

Az ötezer fő alatti települések számára a Magyar Falu Program – Falusi Civil Alap FCA-KP-1-2023 számú pályázatán augusztus 31-ig pályázható az életmentésben egyre nagyobb szerepet kapó defibrillátor, amelynek gyakorlati bemutatóját 2023. szeptember 9-én Balatonföldváron, a Tűzoltó Szakmai Napon láthatják az érdeklődők.

III. Kéklámpás Találkozó az Aeroparkban 2023. augusztus. 15. 14:29

A 2021-ben indult programsorozat és hagyomány folytatódik. A ferihegyi repülőmúzeum idén is megrendezi az egyre népszerűbb Kéklámpás Találkozót, amelynek szeptember 16-án (új időpont) ad otthont az Aeropark.

XII. Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság, Jakab László Emlékfutam 2023. augusztus. 15. 09:11

Balatongyörökön, a Györöki HAMUTIPRÓK Hagyományőrző Önkéntes Tűzoltó Egyesület megrendezésében, 2023. aug. 26-án zajlik a versenysorozat következő állomása.

Koszorúzás Budapesten, az Emlékezés Napja alkalmából 2023. augusztus. 09. 15:32

Az Emlékezés Napja alkalmából Budapesten, a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben a Nemzeti Tűzoltó Hősi Emlékhelynél lerótták kegyeletüket a Magyar Tűzoltó Szövetség, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete, a Tűzoltókért Alapítvány, és a Motoros Tűzoltók vezetői, képviselői.

Megoldódott a tűzoltók élet- és balesetbiztosítása 2023. augusztus. 04. 10:45

Mint ismeretes, a korábban kiírt közbeszerzés eredménytelensége után a Belügyminisztérium gyorsított eljárásban kért ajánlatot a rendvédelmi szervek élet- és balesetbiztosítására. Ez az eljárás eredményesen befejeződött, így a tűzoltók biztosítása is megoldódik.

Hankook abroncspályázat 2023. augusztus. 02. 08:44

Ismét lehet pályázni a Hankook abroncspályázatán – a kiírás szerint aug. 11–18. között.

Új felhívások a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2023. július. 31. 14:25

Megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból a Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében 2023. évben meghirdetett „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása” című alprogram pályázati kiírásai.

Köszönetnyilvánítás 2023. július. 26. 13:58

Dobson Tibor tű. vőrgy., az MTSZ elnökének köszöntőjét tesszük közzé a viharkárok felszámolásában közreműködő tűzoltók felé.