Felhívás a koronavírus kapcsán 2020. március. 14. 14:45

A Magyar Tűzoltó Szövetség, a hazánkat érintő járványveszély miatt az első félévre tervezett valamennyi országos rendezvényét lemondja. Dobson Tibor tű. ddtbk. felhívása következik a nem hivatásos tűzoltóságokhoz intézett kérésekkel.

Ülésezett a Verseny- és Sportbizottság 2020. március. 13. 14:42

A Magyar Tűzoltó Szövetség Verseny és Sportbizottsága 2020. március 7-ei ülésén feladategyeztető értekezletet tartott az idei év sporteseményeinek előkészítése érdekében.

Másfél évszázad, röviden: bemutatkozó kiadvány 2020. március. 10. 14:41

Elkészült az MTSZ 150 évét röviden bemutató kiadvány, amely letölthető honlapunkról.

Megjelent az Önkéntes Mentőszervezetek pályázata 2020. március. 04. 15:10

A tavaly átadott AMAROK gépkocsival rendelkező egyesületek figyelmét külön felhívjuk az ÖMSZ pályázat lehetőségeire, mert működési költségek címszó alatt lehetőségük van félmillió forintra pályázni. Ezzel biztosíthatók az üzemben tartás költségei.

Távoktatás az önkéntes tűzoltói képzésben – új megközelítés 2020. március. 04. 15:08

Az önkéntes tűzoltók képzése több szempontból is különleges feladat. A jobb, hatékonyabb módszerekre törekvés jegyében a távoktatás kínál megoldást – ezek tapasztalatairól számolunk most be.

Közúti baleset 2020. március. 03. 13:40

Lesodródott az úttestről és az út menti árokba csapódott egy személyautó feb. 24-én késő délután Veszprém megyében, a Köveskál és Zánka közötti úton.

Az idén is hétszázmillió forint jut az önkéntesek támogatására 2020. február. 27. 13:24

A központi költségvetésben – az elmúlt két évhez hasonlóan – idén is 700 millió forint áll rendelkezésre az önkéntes tűzoltó egyesületek és az önkéntes mentőszervezetek támogatására; ebből 600 millió az önkéntes tűzoltó egyesületek, 100 millió pedig a mentőszervezetek fejlesztésére fordítható.

Tűzoltó felszerelések és ruházati termékek igényelhetők 2020. február. 27. 13:12

Francia adományból származó tűzoltó ruhadarabok, bevetésből kivont egyéni védő- és szakfelszerelések elérhetők, melyeket bármely, Magyarországon bejegyzett önkéntes tűzoltó egyesület igényelhet.